ShowBiz
Cillian Murphy ribashkohet me Danny Boyle për filmin “28 Years Later”
Demokracia
11:47 | 28 Maj 2024

Share:

Aktori fitues i çmimit ‘Oscar’, Cillian Murphy, do të ribashkohet me regjisorin Danny Boyle për filmin e shumëpritur “28 Years Later”.

Filmi tashmë ka filluar xhirimet në verilindjen piktoreske të Anglisë, me Northumberland që shërben si një nga lokacionet kryesore.

Produksioni, i cili premton të japë një kapitull tjetër emocionues në sagë, ka tërhequr vëmendjen për kastin e tij mbresëlënës, duke përfshirë Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson dhe Ralph Fiennes.

 

Alex Garland, i cili shkroi filmin origjinal, rikthehet për të shkruar skenarin, duke siguruar një vazhdimësi të qetë të historisë që magjepsi audiencën dy dekada më parë.

Siç u raportua fillimisht nga Deadline, ekipi i filmit përfshin shumë fytyra të njohura nga ekuipazhi origjinal i “28 Days Later”.

Boyle dhe Garland janë kthyer në krye, duke prodhuar së bashku me Peter Rice dhe Andreë Macdonald të DNA Films si dhe Bernie Bellew.

Cillian Murphy hyn në rolin e producentit ekzekutiv për ’28 Years Later’

Cillian Murphy, i cili luajti protagonistin Jim në filmin origjinal, do të shërbejë si producent ekzekutiv për ’28 Years Later’. Kthimi i tij ka ngjallur emocione të konsiderueshme, duke pasur parasysh performancën e tij ikonike si një njeri që zgjohet nga koma për të gjetur shoqërinë në rrënoja për shkak të një virusi vdekjeprurës.

Filmi origjinal, i shquar për përshkrimet e tij bezdisëse të një Londre të shkretë, arriti pjesën më të madhe të atmosferës së tij të frikshme duke filmuar në vende tipike të zhurmshme si Piccadilly Circus dhe Westminster Bridge gjatë orëve të para të mëngjesit.

Kjo trilogji e planifikuar premton të eksplorojë efektet afatgjata të shpërthimit viral dhe luftën e vazhdueshme për mbijetesë në një botë post-apokaliptike. 

Të ngjashme