COVID-19KosovaSot:42Të gjitha:108,073|Bota 195,565,304
Prishtina 38 °C
Lifestyle
Cilat probleme shëndetsore i tregojnë aknet në pjesë të ndryshme të trupit
Demokracia
11:33 | 12 Qershor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Ja në çfarë ore do të paraqitet nesër Loriana K... Kosova tashmë ka fituar dy medalje të arta në Lojërat Olimpike Tokio 2020, duke bërë kështu q...

Adoleshenca na ka mësuar të gjithëve me aknet në fytyrë, por kur ato shfaqen në zona të tjera, atëherë ndoshta duhet të tregoni kujdes. Puçrra në zona të caktuara tregojnë një problem me shëndetin.

 

  1. Aknet në pjesën e të pasmeve tregojnë probleme me higjienën ose dalin për shkak të të brendshmeve të ngushta.

 

  1. Aknet në mjekër dhe qafë tregojnë aktivitet të shtuar të gjendrave mbiveshkore.

 

  1. Aknet në supe dhe shpatulla janë shenjë e problemeve me tretjen.

 

  1. Aknet në kraharor tregojnë një zhbalancim hormonal.

 

5.Aknet në pjesën e bërrylave, janë shenjë e një alergjie ose infeksioni mykotik.

 

  1. Aknet në bark tregojnë një zhbalancim të sheqerit në gjak.

 

  1. Aknet në këmbë janë shenjë e alergjisë nga produktet kozmetike ose mungesë vitaminash.
Të gjitha
Auto&Tech • 28 Korrik 2021