Lajme
Cikloni përfshin Italinë, alarm në tetë rajone
Demokracia
17:40 | 21 Nëntor 2023

Share:

Cikloni i dimrit që vjen nga Europa Veriore fillimisht do të godasë qendrën dhe më pas do të prekë edhe jugun e Italisë, shkruajnë mediat e huaja.

Për sot, alarmi është lëshuar në tetë rajone të vendit: Abruzzo, Basilicata, Kalabria, Campania, Lazio, Marche, Toscana dhe Umbria.

Përkeqësimi i kushteve atmosferike do të pasohet me reshje shiu, shtrëngata dhe forcim i dukshëm i erës, me det të trazuar dhe ulje të përkohshme të temperaturave.

Të ngjashme