Sport
Ceremonia spektakolare e hapjes së Kupës së Botës në Katar përmes fotografive
Demokracia
16:10 | 20 Nëntor 2022

Share:

Kupa e Botës në Katar, e 22-ta me radhë, fillon sot në orën 17:00. Ndeshja hapëse është ajo mes skuadrës nikoqire, Katarit dhe Ekuadorit.

Ndërkaq, tashmë ka nisur edhe ceremonia hapëse e këtij Botërori, shkruan Demokracia.com.

Ceremonia hapëse po mbahet në stadiumin “Al Bayt”, një stadium me kapacitet prej 60 mijë ulësesh dhe 40 kilometra në veri të Dohas.

Në mediat sociale janë shpërndarë gjithandej pamjet e para të kësaj ceremonie madhështore.

PAMJET:

Të ngjashme