COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 21 °C
Sport
Briken Çalja ia del me sukses në provën e dytë, ngre shtangën me peshën 151 kg
Demokracia
13:35 | 28 Korrik 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Krerët institucionalë aktivë në samite dhe foru... Vizitat bilaterale dhe pjesëmarrjet në samite dhe forume ndërkombëtare nuk iu munguan krerëve i...

Briken Çalja është duke garuar sot në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020” në kategorinë e 73 kg. Të gjithë shqiptarët i kanë sytë tek sportisti shqiptar i cili do të kërkojë medalje olimpike në sportin e peshëngritjes.

Në provën e parë në stilin e shkëputjes, Çalja vendosi shtangën në peshën 151 kg por nuk arriti ta realizonte me sukses.

Briken Calja nuk arrin dot të ngrejë peshën 151 kg on Vidnews.

Në provën e dytë Çalja provoi të ngrinte shtangen me të njëjtën peshë dhe ia doli ta realizonte. /Demokracia.com

Të gjitha