COVID-19KosovaSot:7Të gjitha:107,578|Bota 176,485,321
Prishtina 19 °C
Lajme
Bislimi i dorëzon raport Konjufcës për zbatimin e marrëveshjeve në dialogun Kosovë-Serbi
Demokracia
23:16 | 10 Qershor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Infektohen edhe 7 persona me koronavirus, vdes ... 7 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, derisa ka ...

Qeveria e Kosovës i ka dorëzuar një raport për zbatimin e marrëveshjeve të dala nga dialogu i është dorëzuar kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca një ditë para seancës së thirrur nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Kuvend për të raportuar para vizitës së tij në Bruksel.

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, në emër të kryeministrit Albin Kurti, i ka dorëzuar Konjufcës këtë raport.

Në raportin e publikuar nga Klankosova, jepen detaje të hollësishme për (mos)zbatimin e këtyre marrëveshjeve.

Më poshtë mund ta lexoni raportin:

Raporti mbi arritjet dhe sfidat në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit (1)

Të gjitha