ShowBiz
Bebe Rexha jep donacionin prej 10 mijë dollarësh për spitalin e Dibrës
Demokracia
11:38 | 01 Shtator 2021

Share:

Këngëtarja Bebe Rexhe shumë herë ka dëshmuar dashurinë e saj për vendin prej nga e ka prejardhjen.

Kësaj here këngëtarja ka dhënë një donacion shumë bujar për Spitalin e Dibrës së Madhe në Maqedoninë e Veriut, prej nga edhe e ka prejardhjen familja e saj, për shkak se kishte mbetur pa furnizime.

Këngëtarja jo vetëm që dha shumën prej 10 mijë dollarësh por edhe bëri thirrje publike në llogarinë e saj në Instagram duke shkruar:

“Për të gjithë shqiptarët e mi dhe dibranët ju lutem ndihmoni. Nuk ka mjaftueshëm furnizime. Ju lutem ndihmoni duke dhuruar. Çdo gjë ndihmon”, ka shkruar Bebe Rexha.

Ajo bashkë me këtë mesazh ka ndërlidhur linkur që të qon direct të faqen GoFundMe, përmes të cilit mund të dhurojë secili person i interesuar.

Vetë këngëtarja dha 10 mijë dollarë (8400 euro) për të ndihmuar spitalin.

Të ngjashme