COVID-19KosovaSot:8Të gjitha:161,147|Bota 266,940,196
Prishtina 2 °C
Kuriozitete
Babadimri bën të dashur: Reklama norvegjeze e Krishtlindjes në mbështetje të LBGT
Demokracia
14:39 | 24 Nëntor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Ky vit pati 102 për qind më shumë fluturime se ... Vetëm gjatë muajit nëntori, 154 mijë e 919 udhëtarë kanë fluturuar nga dhe për në Aeroporti...

Një reklamë e re Krishtlindjesh në Norvegji, thotë se Babadimri ka bërë të dashur (djalë).

Shërbimi postar norvegjez, Posten, në reklamën e re për Krishtlindjen e këtij viti e ka titulluar atë “When Harry Met Santa” (Kur Harry takon Santën), duke iu referuar filmit të famshëm ‘When Harry Met Sally’.

Drejtoresha e marketingut në shërbimit postar norvegjez, Monica Solberg ka thënë se 50 vjetorin e kompanisë duan ta shënojnë ‘në respekt të diversitetit të dashurisë’.

“Posten është një vend inkluziv ku ka diversitet të madh dhe ne deshtëm ta festojmë në këtë mënyrë 50 vjetorin tonë me këtë histori të bukur dashurie’, ka thënë ajo./Independent/

Të gjitha
Lajme • 08 Dhjetor 2021