COVID-19KosovaSot:331Të gjitha:284,013|Bota 589,655,224
ShowBiz
Avokatja e Amber Heard thotë se juria u “ndikua” nga mediat sociale
Demokracia
07:30 | 03 Qershor 2022

Share:

Avokatja e Amber Heard ka deklaruar se postimet në mediat sociale kanë “ndikuar” në vendosjen për fitoren e aktorit Johnny Depp kundër ish-bashkëshortes së tij.

Ajo ka shtuar se Amber Heard nuk mund të përballojë të paguajë dëmshpërblimin, ndërsa besohet se edhe karriera e saj është në rrezik, transmeton portal arbresh.info

Elaine Bredehoft i bëri komentet një ditë pasi Depp fitoi çështjen e profilit të lartë kundër ish-bashkëshortes së tij, me gjykatën që i dha aktorit 10 milionë dollarë si dëmshpërblim.

Ajo tha se beson se juria nuk mund t’i shpëtonte furisë intensive dhe “të anashkaluar” të mediave sociale që rrethonte gjyqin.

Bredehoft e përshkroi mbulimin e mediave sociale si “të tmerrshme”, duke shtuar se ajo kundërshtoi vendosjen e kamerave në sallën e gjyqit.

“Është si në Koloseun Romak, e dini? Ashtu e panë ata gjithë këtë çështje,” tha ajo.

“Unë isha kundër kamerave në sallën e gjyqit, dhe e kam regjistruar këtë dhe e kam argumentuar për shkak të natyrës së ndjeshme të kësaj. Por, më pas u bë si një kopsht zoologjik”, tha ajo.

Depp paditi Heard për 50 milionë dollarë dëmshpërblim për një artikull të botuar në Uashington Post në dhjetor të vitit 2018, në të cilin ajo i referohej vetes si “një figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje”.

Të ngjashme