COVID-19KosovaSot:12Të gjitha:228,292|Bota 526,816,831
Sport
Arbitri ndalon lojën dhe i heq golin Milanit,  Rebic nuk përmbahet
Demokracia
21:45 | 17 Janar 2022

Share:

Një moment kurioz ka ndodhur gjatë Milan-Spezia 1-2.

Përpara se të vinte goli i dytë i skuadrës mike, që ndodhi në të 96-tën, në fakt, arbitri Serra bëri një gabim të pafalshëm. Milani po sulmonte dhe Rebic goditet nga kundërshtari te këmba e tij përpara zone duke pasur për Messias që nuk mendohet por me të majtën shënon.

Por, arbitri ka vërshëllyer ndërkohë dhe ska lënë avantazh. Pra, faull për Milanin.

Rebic dhe kuqezinjtë e rrethojnë dhe duket sikur ai kërkon falje duke thënë se  tashmë kishte akorduar faull dhe se nuk mund ta kthente mbrapa ose ta linte avantazhin pasi vërshëlleu.

Rebic madje e përqafon dhe i vendos edhe duart në fytyrë… /Demokracia.com

Të ngjashme