Sport
Antonio Conte po rikthehet dhe atë në Serie A
Demokracia
22:45 | 02 Prill 2024

Share:

Antonio Conte mund të jetë në prag të kthimit në bankinë pasi ka marrë një ofertë të re për t’u rikthyer në menaxhim.

Ish- trajneri i Chelseat dhe Tottenhamit ka qenë i papunë që kur u shkarkua nga Spurs sezonin e kaluar, por nëse raportimet nga Italia janë të sakta, ai mund të kthehet në Serie A.

Italiani pati një periudhë të suksesshme te Interi midis 2019 dhe 2021, ku ai fitoi titullin e ligës për klubin për herë të parë që nga viti 2010.

Pavarësisht suksesit të tij te Interi, është një tjetër skuadër italiane që është e interesuar për Conten.

Është raportuar se kampionët aktualë të Serie A, Napoli, janë të prirur të rikthejnë Conten në menaxhim.

Sipas Emmanuele Cammaroto në NapoliMagazine, italiani është ‘i zgjedhuri’ për të marrë drejtimin e skuadrës së Napolit.

Cammaroto tha: “De Laurentiis, me sa duket, do të ishte gati të bënte një ofertë të jashtëzakonshme për Conten, 8 milionë euro, me opsionin për një sezon të tretë në të cilin paga më pas mund të rritet me rreth 400-500 mijë euro në javë”.

Propozimi pretendohet të jetë diçka për të cilën 54-vjeçari është i interesuar, megjithatë, duke pasur parasysh rrethanat që çuan në largimin e Contes nga Interi, pritet që italiani të ketë nevojë për premtime për të siguruar që ai mund ta çojë klubin në një drejtim pozitiv.

Të ngjashme