ShowBiz
Aktori amerikan qëllohet për vdekje gjatë tentativës për vjedhje të makinës
Demokracia
16:31 | 27 Maj 2024

Share:

Aktori amerikan, Johnny Wactor, është qëlluar për vdekje në Los Angeles nga një hajdut që po tentonte t’i vidhte një pjesë të makinës së tij.

37-vjeçari ka pësuar lëndime vdekjeprurëse pasi ka ndërprerë tre burra që po tentonin të hiqnin katalizatorin nga automjeti i tij i parkuar.

Wactor – i cili më parë u shfaq në telenovelën amerikane “General Hospital” – u shpall i vdekur herët të shtunën.

Foto: Getty Images

Agjenti i tij David Shaul i tha Variety se ai ishte një “qenie njerëzore e shquar”.

“Pas më shumë se një dekade së bashku, ai do të lërë një vrimë në zemrat tona përgjithmonë”.

Foto: Getty Images

Nëna e Wactor Scarlett i tha NBC4 se djali i saj po kthehej me makinën e tij pas punës.

“Duke besuar se po tërhiqej dhe duke mos dyshuar për rrezik, ai iu afrua burrit për ta pyetur se çfarë po ndodhte, pastaj u qëllua menjëherë”, tha ajo.

Foto: YouTube

E njëjta shtoi se i dyshuari iku me dy burra të tjerë dhe e përshkroi vrasjen e djalit të saj si “të pakuptimtë”.

Incidenti ndodhi në cep të bulevardit West Pico dhe South Hope Street në qendër të Los Angeles.

Foto: Getty Images

Asnjë arrestim nuk është bërë.

Wactor gjithashtu luajti në serialin NBC të vitit 2013 “Siberia” dhe u shfaq në dy episode të ‘Westworld’ të HBO.

Të ngjashme