COVID-19KosovaSot:10Të gjitha:161,157|Bota 267,609,982
Prishtina -2 °C
Lajme
Aksidenti me 45 shqiptarë të vdekur, arrestohet një burrë në Bullgari për komente nacionaliste
Demokracia
11:11 | 25 Nëntor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Escobar para vizitës në Shqipëri: E mbështesim ... Në prag të vizitës së parë zyrtare në Tiranë, i dërguari amerikan për rajonin tonë, Gabrie...

Nëpunësit e Drejtorisë gjenerale për luftë kundër krimit të organizuar pas marrjes së sinjalit, kanë arrestuar një burrë nga Sofja në lidhje me aksidentin tragjik të autobusit në Bullgari, në të cilën kanë humbur jetën 45 persona, ndërkaq janë lënduar 7 të tjerë, ka njoftuar Ministria e Punëve të Brendshme në Bullgari.

Burri, në Facebook ka publikuar komente që lidhen me incidentin, jashtë normave morale dhe etike, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Materialet janë denoncuar në Prokurorinë e qarkut në Sofje për veprën penale në bazë të nenit 462 të Kodit Penal – shpërndarje të urrejtjes në baza nacionaliste nëpërmjet sistemit elektronik.

Të gjitha