COVID-19KosovaSot:42Të gjitha:108,073|Bota 195,565,304
Prishtina 35 °C
ShowBiz
Rutina e kujdesit për fytyrën së Victoria Beckham
Demokracia
16:18 | 11 Qershor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Kurti mbledh ministrat, nuk dihet se çfarë do t... Qeveria e Kosovës pritet që sot të mbajë mbledhje nga ora 13:00. Kjo është bërë e ditur për...

“Gjatë viteve unë kam mësuar se çfarë përbërësish funksionojnë me të vërtetë për lëkurën time”, thotë Beckham. “Më pëlqen të përdor formula shumë të fuqishme që kanë shumë përfitime dhe përfshijnë përbërës kryesorë aktivë si niacinamid, acid hialuronik dhe teknologjia TFC8 e Profesor Augustinus Bader. Kjo është arsyeja pse Serumi ynë i Fuqisë është graili im i shenjtë si për ditën ashtu edhe për natën. Përmban të gjithë këta përbërës kryesorë plus vitaminën E dhe ekstraktin e frutave të ullirit, të cilat ndihmojnë në mbrojtjen nga radikalet e lira dhe dëmtimi i dritës blu – kaq të rëndësishme për shkak se shpenzojmë shumë kohë para ekranit.”

Lexoni për të mësuar më shumë rreth rutinës “super-të thjeshtë” të Beckham.

 

Pastrimi i mëngjesit

 

Në mëngjes filloj duke larë fytyrën me pak ujë të ftohtë për të ndryshuar çdo fryrje nga nata e mëparshme. Këtë këshillë të vogël e mësova nga Melanie Grant, estetistja ime e preferuar. Ajo më mësoi ta zhyt fytyrën time në ujë me akull, por shumicën e mëngjeseve unë thjesht përdor ujë të ftohtë nga çezma.

 

Eksfoliati

 

Më tej laj fytyrën me një eksfoliator super delikat. Unë jam një adhuruese shumëvjeçare e Pastruesit të Enzimës së Dr. Barbara Sturm. Është mjaft delikate për t’u përdorur çdo ditë, me formulën e pluhurit.

 

Serumi

 

Unë vazhdoj me serumin tim të energjisë për rinovimin e qelizave. Nuk mund ta filloj mëngjesin tim pa të. Është pothuajse si një multivitaminë për lëkurën time – është i ngarkuar shumë me teknologjinë TFC8 të Profesor Augustinus Bader, e cila fillon procesin e rinovimit të qelizave të mia të lëkurës. Ai trajton dëmtimet paraprake dhe forcon barrierën time të lëkurës për tu mbrojtur nga dëmtimet në të ardhmen. Më besoni, është një domosdoshmëri absolute.

 

Hidratuesi

 

Gjatë ditës vazhdoj me Moisturizer Cell Rejuvenating Priming Moisturizer, i cili gjithashtu përmban teknologjinë Bader’s TFC8. Më pëlqen shumë ky hap sepse sheh rezultate të menjëhershme. Lëkura ime lagështohet menjëherë, poret mbyllen dhe unë marr një shkëlqim delikat të reflektimit të dritës. Është mirë vetëm ose nën make-up. Unë mezi e kam marrë edhe themelin tim sepse mjafton ky shkëlqim i shëndetshëm. Tani që moti po ngroh, unë kam ndërruar hijen time ndriçuese për hijen e artë për një shkëlqim të bronzit të hollë. Unë e dua një masazh të mirë të fytyrës kur po bëj kujdesin e lëkurës gjatë natës – vetëm serumin e fuqisë së re për rinovimin e qelizave dhe kremin e pasur të Augustinus Bader.

 

Maskat e syve

 

Rutina ime e natës ka të bëjë vetëm me përkëdheljen dhe të kem ca kohë për veten time. Më pëlqen të pi një gotë verë në banjë çdo rast që kam dhe të lexoj një libër të mirë. Nëse kam kohë shtesë, më pëlqen të bëj maska për të rigjallëruar sytë e lodhur pas një dite të gjatë.

 

Kremi për trupin

 

Natën, unë bëhem e dobët në Ëeleda Skin Food para gjumit. Unë nuk mund të marr mjaft nga ky krem hidratues i trashë për trupin tim.

 

Make-up

 

Unë e dua kremin tim make-up Matte Bronzing. Është një kombinim i butë bronzeri me pluhur mat që ka dy nuanca në të. Ju mund ta përdorni në shtresë të lehtë si një pluhur bronzues, i paqartë në pore, pastaj hija e dytë, e thellë për të shtuar konture. Këtë hile e kam mësuar nga puna me artistët e grimit dhe jam e lumtur që më në fund kam dy nuanca në një paletë. Unë jam mbi të gjitha më shumë në më pak.

Të gjitha