COVID-19KosovaSot:12Të gjitha:228,292|Bota 526,816,831
Lajme
11 raste të reja me Covid-19 në Kosovë
Demokracia
14:38 | 14 Maj 2022

Share:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 339, ndërsa për 24 orë nga 646 teste kanë rezultuar 11 raste pozitiv.

Në  24 orët e fundit janë dhënë 136 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.781 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.573 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.326 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 646 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 23 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.740.

Në total numri i rasteve aktive është 339.

Të ngjashme