COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 18 °C
Lajme
​Fillon seanca, pritet miratimi i rishikimit të buxhetit për vitin 2021
Demokracia
10:53 | 28 Korrik 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Brenda një dite, mbi 1400 gjoba për shkelje të ... Që nga hyrja në fuqi e masave të reja, Policia së bashku me inspektoratet përkatëse komunale k...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur të mërkurën për ta miratuar në lexim të dytë rishikimin e buxhetit për vitin 2021.

Kjo është pika e vetme e rendit të ditës, ndërkohë Kuvendi, do t’i vazhdojë punimet edhe në orën 14:00 me pikat e mbetura të seancave paraprake.

Rishikimi i buxhetit dje mori mbështetjen edhe të komisionit funksional për Buxhet dhe Transfere, ndërsa javë më parë u miratua në parim në legjislativ.

Seanca ka filluar me një minutë heshtje në nder të viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e së dielës në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe dhjetëra të tjerë u lënduan.

Të gjitha